Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İşte Amacınıza Ulaşmanızın Püf Noktaları
  İşte Amacınıza Ulaşmanızın Püf Noktaları

      Bir yanda sonu gelmeyen diyetlerle kilo alıp verenler diğer yandan kilo verseler dahi kendini hala şişman bulanlar. Çevrenizde sıkça rastlayacağınız diyet takıntılılar fark ettiyseniz hiçbir zaman tam olarak amaçlarına ulaşamıyor,hiçbir zaman mutlu,sağlıklı beden ve ruh haline erişemiyor.Bilinçsiz diyetlerin vardığı nokta çok yazıldı ,çok habere konu oldu yemek yeme arzusunun önüne geçemeyip yedikten sonra pişmanlık duyarak kusan Blumnia hastalarının, bir lokma yiyerek doyduğunu sanan ve gidip kusan anorexia hastalarının doku ve kas kaybı, unutkanlık, potasyum eksikliği, depresyon ve hatta sonu ölümlere varan trajik sonları.
      Hele işin daha acı boyutu bu insanların son noktada dahi kendilerini hala şişman bulmaları yahut ulaştıkları fiziksel görünümden memnun olmaları.
Eğer düşünceniz sağlıklı beslenme planı çerçevesinde vücut kitle indeksini baz alarak fazla kilolardan kutulmaksa doğru bir noktadasınız. Yanlışa giden yol ayrımı ise kilo vermenize rağmen vücudunuzdaki kaybolmayan fazlalıkları görüp vücut kitle indeksinin daha daha daha altına inme çabasına girişmeniz olacaktır.
ZAYIFLAMAK BAŞKA İNCELMEK BAŞKADIR
    Her insanın vücudunun anatomik yapısı farklıdır.Özellikle genç kızlar arasında sık rastlanan birine benzeme sendromu bilinç altına yer ederek ileri yıllarda rol modeller değişse de belli bir fiziki yapıya kavuşma amacı bir tutku halinde büyüyor.Bu nedenle birine benzemek yerine kişinin kendi anatomisinin ,kemik yapısının bilincinde olması hedeflerini buna uygun seçmesi gerekir.Bir ikinci nokta ise; vücudun farklı bölgelerinde yer etmiş fazla yağların diyet yaparak gitmeyeceğinin farkında olmaktır. Ne kadar zayıflarsanız zayıflayın hala basenlerinizde ,karnınızda ,kollarınızda yada sırtınızda yer etmiş fazlalıklar gözünüze batabilecektir. Eğer kilonuz normal (Vücut Kitle İndeksine göre) ancak hala fazlalıklarınız olduğunu düşünüyorsanız bu sorununuzun çözümüne yönelik tedaviler ve egzersizler size yardımcı olacak en sağlıklı yoldur.
BASEN BACAK SORUNU OLANLAR

    Kilo vermenize rağmen yıllardır bacak ve basenlerinizden bişey gitmediğini düşünenler için akustik dalga tedavisi son yıllarda en iyi sonuç veren tedavierden biri.Yağ dokusunun derinlerine akustik dalga enerjisi gönderen tedavi basen bacak kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlaycaktır.Yine bu bölgeleri eritmenizi sağlayacak bacak ve kalça egzersiz programı destek olacaktır.
GÖBEK –BEL SORUNU OLANLAR:

    Göbek sırt ve kollarda sorun yaşayanlar için planer şok tedavisi ve mezoterapi etkili olacak tedaviler arasında.
BACAK ÜSTÜ- KALÇA-KARIN
    Yine yeni tedaviler listesinde yeralan radyofrekans tedavisi bacak üstü,kalça karın yağlarında oldukça etkili sonuçlar yaratıyor.Selülitli doku üzerinde de başarılı sonuçlar elde eden yöntem kilo verip bu bölgelerini eritemeyenlere yardımcı olacak bir uygulamadır.
DİZ İÇİ-KARIN YANLARI-BOYUN (GIDI)
    Mezoterapi ve radyofrekans tedavileri ile diziçi,karın yanı ve gıdı bölgelerinde birikmiş zor yağlarla mücadelede faydalanılacak bir yöntemdir.
Teknoloji ve tıbbın ilerleyişine bağlı olarak ortaya çıkan pek çok tedavi ve yöntem sağlığınıza zarar vermeden zayıflamanızı ve incelmenizi sağlayabilmektedir.Ancak yine altını önemle çizeceğimiz nokta; bu tedavilerin ehil ellerde hekimler tarafından ve onların kontrolünde yapılması gerektiğidir.

 

En Son Eklenen 5 Makale
    Herkesin sağlıklı yaşaması için gereklidir spor. Bedenimizi ilgilendirdiği kadar ruhumuzu da ilgilendiriyor. Yani spor, ruh sağlığımızı da etkiliyor. Mesela spor çocuklarda ve gençlerde; saldırganlığı ve öfkeyi frenlemeye yardımcı oluyor. Yetişkinlerde ise; daha dinamik görünmelerini sağlıyor. Yaşlılarında daha dinç görünmelerini sağlıyor. Spor bir çok sorunun ilacı aslında. Mesela unutkanlık. Spor yaşlılar için zorunludur diyebiliriz. Spor yaşlılar için hem bedenen hem de ruhen &oum..Devamı
      Bir yanda sonu gelmeyen diyetlerle kilo alıp verenler diğer yandan kilo verseler dahi kendini hala şişman bulanlar. Çevrenizde sıkça rastlayacağınız diyet takıntılılar fark ettiyseniz hiçbir zaman tam olarak amaçlarına ulaşamıyor,hiçbir zaman mutlu,sağlıklı beden ve ruh haline erişemiyor.Bilinçsiz diyetlerin vardığı nokta çok yazıldı ,çok habere konu oldu yemek yeme arzusunun önüne geçemeyip yedikten sonra pişmanlık duyarak kusan Blumnia hastalarının, bir lokma yiyerek doyduğunu sanan ve gid..Devamı
HEDEF DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAMSA KAYNAK PERFETTO'DUR...BİZLER,İNSANIN KENDİSİNİ DAHA İYİ HİSSETMESİNİN ANCAK KENDİ SEÇİMLERİYLE OLABİLECEĞİNE VE AYRICA KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK MUCİZELER YARATABİLEİĞİNE İNANIYORUZ..... YA SİZ?????
       Amacınız ne olursa olsun, bütün aletli ve aletsiz çalışmalar belirli sistemlere göre çalışıldığı taktirde en fazla yararı sağlamaktadır. Çok çeşitli çalışma sistemleri vardır.  Bunları daha önceki yazılarımızda size anlatmaya çalışmıştık. Bu tür çalışmaları inceleyen bilime kinesioloji adı verilir. Elde edilmek istenen çeşitli nitelik ve hedeflere göre değişik kilo, set ve tekrar sayıları uygulanabilir. Çok değişik antreman programları vardır; bö..Devamı
Bu ayki yazımda sizlere, özellikle spor çılgınlığı haline gelen ve hatta eğitmenlik sertifikası almak için kuyruğa bile girilen bir spor şekli hakkında bilgi vermek istiyorum.Evet, bazılarınızın PİLATES dediğini duyar gibiyim.Pilates hakkında yazılanları okudukça ve zamanında yaptığım bir spor olduğunu düşündükçe bu sporun yogayla özdeşleşen fakat çarpıcı ayrılıklar da taşıyan bir spor olduğunu gördüm.Bunların en büyük sebeplerinden biri de, hem vücudunuzu hemde ruhunuzu kontrol altında tutmanızı sa..Devamı
ZUMBA® artık Türkiye’de PERFETTO SPORTS CLUB AYRICALIĞIYLA Devamı
Ders programımız yenilenmiştir.Güncel ders programlarımızı sitemizin derDevamı

Copyright © 2011 Perfetto Sports Club | Tüm Hakları Saklıdır.  Onel Matbaa  Web Tasarım & Yazılım Mehmet Türkoğlu